Tatil ne arar la bazarda!

2 yıldır yolunu gözlediğim, iple çektiğim, gözümün nuru, canımın cananı yaz tatili nihayet gelmiş ve hatta o da nesi, geçmişti. Takvimler Eylül 2016’yı işaret ediyor, ayaklarım “deniz, kum, güneş” diye yakarıyordu. Onları kıracak kadar eşek olmadığım için tatile gidecektim elbette. Tamı tamına 6 günlük bir tatil olacaktı. Her şey o kadar güzel olacaktı ki, o kadar olur!

Varan 1 – Dudağımda uçuk çıktı. Her yaz çıkar. O yüzden o uçuğu daha fazla iltihap dolmadan kontrol altına alabilmek için deniz suyu ve güneşten korumam gerektiğini biliyorum. Tamı tamına 6 günlük muhteşem tatilimin tamı tamına 2 gününü, gölgelerin gücü adına, deniz ve güneş etkisinden arındırılmış yerlerde geçirdim.

Varan 2 – Ders kaydım okulun anlam veremediğim bir kararıyla sabah yediye alınmış ve aksaksız (!) çalışan bir sistemimiz olduğu için ders seçimini tamalayabilmem öğleni bulmuş, yarım günüm de orada Hakk’ın rahmetine kavuşmuştu.

adsiz

Varan 3 – Yakınlarda bir Yunan adasında deprem oldu. Saat sabah sekiz suları ve ben her nedense (!) 2 yıldır beklediğim tatilde o saate uyanığım. Yüzeye epey yakın gerçekleşmiş depremi, yakinen hissettim.

Varan 4 – Hayatımda ilk kez arı soktu. Alerjide çığır açmış bir bünyem olduğu ve arı sokmasının repertuvarımda bulunup bulunmadığını henüz bilmediğim için panikle resepsiyona koştum. Resepsiyon abla, amonyaklı olduğunu düşündüğüm bir karışımı püskürtmeli bir şişeden püskürtüp dünyanın en normal şeyini söylüyormuş rahatlığıyla “Korkmayın, her gün birilerini sokuyorlar burada. Bence bir şey olmaz ama alerjim olabilir derseniz şuradan şuraya yürüyün, oradan da şuraya dönün. Sağlık ocağı var, oradaki doktora bir gösterin.” dedi. Dediği yere 5-10 dk. kadar yürüdükten sonra bilin bakalım ne oldu? Doktor bilmem nereye eğitime gitmiş. Şaşırdım mı? Tabii ki hayır! Yaşayarak öğrenme yöntemiyle, arı sokmasına alerjim olmadığını öğrenmiş oldum. Kimseye tavsiye etmem.

*Fotoğraf: https://www.instagram.com/p/BJLB0dPAJ4x/ (Emin Altun’a teşekkürlerimle)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s