Kelimelik

Kelimelik diye bir oyun var. Esasen, epeydir varmış da ben mağaradan yeni çıktığım için anca haberdar olabildim. Scrabble’ın çevrimiçi oynanan versiyonu desek yanlış olmaz. Elinizde 7 harfiniz var, harflerin de üzerlerinde yazılı puan değerleri var. Kelimenizi oluştururken kaç harf kullanıyorsanız, ortadaki harflerden o sayıda alıyorsunuz, oyuna 7 harf setiyle devam ediyorsunuz. Harfler tükendiğinde iki kişiden hangisi en yüksek puanı almışsa o kazanıyor. Bir oyunda elimde halihazırda 7 harf  varken bir kelime yazmak üzere İ harfini tahtaya yerleştirdim ve hamle yapmışım gibi yeni bir harf eklendi. Henüz oynamamışken 7 harfim oldu ve tahtadaki İ öylece fazladan bir harf olarak kaldı. Toplamda 8 harfim olmuş oldu. Tam bir “40 yaşında bankadan emekli olup kalan yıllarında boşluktan sağa sola salça olan teyze”yim. Ekran görüntüsünü aldım, uygulamanın iletişim bilgilerinden e-posta adresini aldım, ekran görüntüsünü ekledim.img-20170219-wa0001

“Bug mıdır nedir, böyle bir şey oldu.” minvalinde bir şeyler yazdım. Takriben bir hafta sonra gelen cevap:

“Merhaba,

Lütfen cihazınızı kapatıp yeniden açın.

İyi günler diliyorum.

İsim”

Zaten ben de bir haftadır öyle ekran açık bekliyordum, “Bu sorun nasıl çözülür, nasıl çözülür?” diye. “Kafa mı buluyorsunuz? Uygulamanızı bir gözden geçirin isterseniz, başkasına da olmasın, diye yazdım. Siz de bir uyuyun, dinlenin olmadı.” diye cevap yazdım. Yeni kayıt açmışlar. Bekliyorum, bakalım ne zaman, hangi fantastik cevapla dönecekler.

Kelimelik” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba,

  Yazdık bir kod, oyun yapıp Google Play’e koyduk. Reklamlardan, indirme sayısından filan üç beş para alıyoruz. Şimdi siz demişsiniz ki burda bi hata oldu, çözün. Şimdi o hatayı bulmak için, sonra da düzeltmek için niye uğraşalım, burası Türkiye.

  İyi günler diliyorum.

  Beğen

  1. Merhaba,

   Yazdık bir kod, oyun yapıp Google Play’e koyduk. Reklamlardan, indirme sayısından falan ha bir de apple store’dan da kazanıyoruz, hayatımızı böyle idame ettiriyoruz. Şimdi siz demişsiniz ki burada (burda yazılmaz sanırım) bir (bi olmaması gerek herhalde) hata oldu, umrumuzda değil biz işin kalitesine veya sürdürülebilirliğine değil, parasına bakıyoruz, siz bilgisayar mühendisliğinden veya programcılıkta usta birisine benziyorsunuz, çok konuşmayın da çözün. Şimdi benim kahve içmekten falan vaktim yok, hem neden uğraşalım burası Türkiye.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s